de-Potní chýše při letním slunovratu

18.02.2019

Termín:       20.-21.6.2019

Místo:         Údolí Volavek

Cena:         600 Kč 


Zveme vás na potní chýši, která se bude konat 20.-21.6. v přírodním centru "Údolí volavek" v den magického slunovratu. První den budeme stavět potní chýši a na slunovrat proběhne samotná akce. Nenechte si ujít úžasný a silný zážitek, který vás v životě posune zase o krok dál.  


Potní chýše je nesmírně silný očistný a léčivý posvátný obřad vycházející z rituálů přírodních národů, především severoamerických Indiánů. Jeho původní význam spočíval v tom, že se setkáme s temnotou, která je v nás, pobudeme s ní, přijmeme ji a pak do ní přineseme světlo. Mnohem novější je pojetí potní chýše jako dělohy Matky Země, do které se vracíme, abychom se na závěr obřadu opět narodili. Které pojetí přijmete, je na každém z Vás, stejně jako to, co Vám osobně obřad přinese a jak ho budete vnímat. Pokaždé je totiž jiný a pro každého je jiný.

Kdo bude chtít zůstat i na víkend, nechat doznít zážitek či jen být v přírodě, dejte vědět zároveň s rezervací této akce. Chaty jsou vybavené i kuchyňskou linkou.

Kdy: 20.6. - sraz v 10 hod., během dne se bude stavět potní chýše. Budeme vám vděční, když budete mít jakoukoli starou deku, kterou nám tam budete moci půjčit či zanechat na potní chýši. Večer strávíme u ohně. Možnost koupání 50m v čistém rybníku či výlety do okolí.

21.6. - od rána příprava na samotný rituál v potní chýši a po obědě půjdeme dovnitř.


Oblečení do potní chýše: muži šortky, pro ženy jsou to tradičně dlouhé šaty nebo dlouhá sukně + tričko, obojí pod kolena a alespoň s krátkým rukávem tak, aby zakrýval ramena. Vše z přírodních materiálů (bavlna...). Dále si vezměte nejlépe i dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý pak na osušení. Pokud nechcete sedět na studené zemi, vezměte si i něco pod sebe.Igelitový pytel/taška se hodí na mokré věci. Před obřadem je doporučené odložit veškeré kovové šperky!

Co s sebou: jídlo a pití na hostinu po obřadu (bude z toho co přineseme), nůž, lžíci, misku a hrníček. Je také vhodné vzít dárek pro vedoucího obřadu a firemany, například tabák (toho se vždy při obřadu spotřebuje hodně, nejlépe neparfémovaný, přírodní, bez aditiv - např. Luckies hnědý), čokoládu apod. Také prosím, pokud někdo máte nějaké starší deky, které můžete postrádat a věnujete nám je, bude to úžasné. Kdo hodláte po obřadu přespat v jurtě nebo pod širákem, vezměte si karimatku a spacák. Také je dobré oblečení k ohni a práci s jeho přípravou, protože rituál připravujeme společně a je vhodné přiložit ruku k dílu podle svých možností. Nejvíc práce je při řezání, štípání a nošení dřeva a u toho se pochopitelně člověk zamaže. Také často bývá potřeba zavírací nůž a vzhledem k tomu, že obvykle končíme za tmy i baterka, nejlépe čelovka.

Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase.
Chce-li člověk umocnit obřad, jí před nim střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem. Protože ale do chýše půjdeme po poledni, je vhodné alespoň lehce posnídat.