Cesta k původu – dvouletý cyklus přírodního učení, očisty a uspořádání sil

31.03.2023

Zveme tě do cyklu setkávání a učení krajinné práce, která vedou k obnově pů-vodní moudrosti v nás.

První setkání je úvodem do celého cyklu. Od druhého setkání je účast vázána na všechna setkání.

začínáme 31.3. - 2.4. 2023

úvod do obřadu výměny sil

sdílení a prostor pro otázky a odpovědi

Druhý termín, ke kterému je možné se připojit bude 12. - 14. května. Po tomto termínu se skupina uzavře a již nebude možné se přidat.

kde: Údolí Volavek

Je krásné místo v nedotčené přírodě obklopené lesy a rybníky se silnými keltskými kořeny a příjemnou léčivou energií. Nachází se v západních Čechách kousek od města Stříbro.

Máš zájem? Prosím napiš nám na email nadacnifond@mosty-puentes.cz

Na setkáních nás provází na dálku Mamo Kunshemaku kmene Wiwa ze Sierra Nevada v Kolumbii. Je to tradiční obřad Zhona Itunshi, který znamená očistu, uspořádání životních sil a výměnu sil mezi člověkem a přírodními silami. Tak můžeme podpořit svou rovnováhu v životě. Do českého jazyka bude tlumočit Monika Michaelová.

Sdílení a medicínský kruh provází Monika Michaelová a hosté.

Vody světa můžeme očistit tak, že očistíme své vnitřní lidské vody života od početí/pramene přes všechna místa, která se ve vnější krajině mohou jevit jako znečištění vnějším zásahem. V našem vnitřním prožívání jsou to významné události, které se týkají sexuálního vývoje.

Protože voda je život, budeme v sobě očišťováním objevovat způsoby, jak můžeme zevnitř obnovit rovnováhu také vně. Můžeme v očištěných vodách svého původu a síly najít své vlastní talenty a nástroje péče o život, krajinu a vodu v ní.

Bude to čas pro hluboké ukotvení se v sobě, očistu a uspořádání základních životních sil a objevování přirozeného vztahu s přírodou.

První dva termíny v Údolí Volavek

31.3. - 2.4. 2023

úvod do obřadu výměny sil

sdílení a prostor pro otázky a odpovědi

12. - 14. 5. 2023

očista vnitřních vod

cesta vize

Od června 2023 pak nastavíme termíny setkání tak, abychom se potkali jednou za 7 - 8 týdnů. Podmínkou je účast na všech setkáních. Letní termíny budou v přítomnosti Mamo Kunshemaku.

Pokud se někdy stane, že nebudeš moct, tak se domluvíme na náhradním termínu v jiné skupině, která se schází na Moravě. Od července do září budou mít účastníci Cesty k původu možnost připojit se k poutím na místa, kde země promlouvá s Mamo Kunshemaku, jehož letní návštěvu v ČR připravujeme.

Máš zájem? Prosím napiš nám na email nadacnifond@mosty-puentes.cz

registrace

Své místo v cyklu Cesta k původu bude po předchozí dohodě potvrzeno zasláním zálohové platby.

finanční vklad

Vklad na každé setkání je formou nevratné zálohy na v minimální doporučené výši 1600 Kč na osobu/2400 Kč za rodinu

a dále v hotovosti při příjezdu:

- ubytování a příspěvek na pořízení surovin pro společné vaření

Spaní je ve srubových 4- a 6-lůžkových chatách a ve slaměnohliněném domku. Možnost si zamluvit týpí, které je pro 4os.

Cena ubytování je 500Kč/noc, děti do 5 let zdarma a od 6-15let 250Kč/noc

Příspěvek na jídlo je 400Kč/os.

- dar pro Mamo Kunshemaku a Moniku Michaelovou za provázení a překlad v minimální doporučené výší 1800 Kč na osobu/2500 Kč na rodinu

- můžete také dobrovolně přispět na jednu ze sbírek NF Mosty - Puentes (kousek země, provoz, poutě), které najdete na portálu Darujme, případně zadáním jednorázového nebo trvalého příkazu. Více informací najdete na www.mosty-puentes.cz

průvodci

Mamo Kunshemaku předvedl v České republice žitou lidskou laskavost, porozumění, tichou podporu v procesech očisty mysli a nádherně jednoduchou a pokornou práci s vodami našeho území, jeskyněmi a místy s mimořádným významem. Jeho práce coby tradičního léčitele jde k příčinám a přerovnává špatně nastavené základy. Je překvapivě vtipný vypravěč mýtů a výkladů zpráv, které čte z vody.

Monika Michaelová je 13 let ve spojení s domorodci kmene Kogi a Wiwa z hor Sierra Nevada Gonawindua na severu Kolumbie. Letos s nimi putovala po České republice a provázela setkání, obřady a předávání jejich učení nám. Je autorkou knih Ptačí povídání a Příběh Kamenice. Je průvodkyní pro lidi, kteří se rozhodli vzít život do vlastních rukou.

Filip a Denisa Linhartovi mají dlouholeté zkušenosti s vedením ženských a mužských kruhů a držením prostoru.

Praktické informace:

  1. Je možné se registrovat a přijet v případě, že chcete vstoupit do celého dvouletého cyklu 12 ti setkání a přijímáte tento časový závazek.
  2. Mamo Kunshemaku bude provázet obřadem na dálku v propojení přes zoom v místě, které zná a má s ním tedy energetické spojení. Prezenční kruh lidí poskytuje krásnou platformu pro integraci léčení i učení krajinné práce do našeho života.
  3. V průběhu víkendového času je prostor pro spočinutí, společné kruhy sdílení, besedování, malbu, kruhy hudby, šití a spřádání, příprav dřeva, vaření a všeho, co si společně dokážeme vytvořit.
  4. V čase mezi setkáními připravujeme online spojení s Mamo Kunshemaku pro otázky a odpovědi, které vyplynou a také možnost individuální podpory v případě silných procesů, které po tak hluboké práci mohou vyvstat. Některá setkání budou s ním osobně.
  5. Víkendového setkání je možné se účastnit i s partnery a dětmi, kteří se nechtějí hluboké práce s mamem účastnit, ale mají chuť být u toho a užít si nádhernou přírodu Beskyd. Je velkým přínosem pro posílení páru a rodiny i to, že budou přítomni. Bezpečně pak můžeme otevřít prostor i pro ně k účasti v kruzích besedování a tvoření.

Máš zájem? Prosím napiš nám na email: nadacnifond@mosty-puentes.cz

Konkrétní informace k přípravě vám pošleme po přihlášení. Otázky, které se týkají programu a jeho specifik nám prosím pište, rádi odpovíme emailem anebo osobně na některé z besed, které připravujeme.