Potní chýše ve znamení vlka

26.02.2022

Zveme vás na potní chýši, která se bude konat v sobotu 26. února 2022 v přírodním centru Údolí volavek. 

Podle indiánského kalendáře je toto období ve znamení vlka. Poznávacím znamením vlka jsou vášeň a emoce. Vlci se řídí srdcem, starají se o svou smečku, někdy ale potřebují i samotu. Neradi jsou na někom závislí a umí si poradit za každých okolností.

Přidejte se k nám při této potní chýši a probuďte v sobě sílu vlka, probuďte sílu svého srdce... 


Datum: 26.2.2019 (sraz v 10 hod., předpokládaný konec ve večerních hodinách)

Místo: Údolí Volavek

Cena: 700 Kč 

Pokud budete chtít pobýt celý víkend, je velmi vítáni. Popis i ceník ubytování a fotogalerii najdete na našich webových stránkách.


Potní chýše je nesmírně silný očistný a léčivý posvátný obřad vycházející z rituálů přírodních národů, především severoamerických Indiánů. Jeho původní význam spočíval v tom, že se setkáme s temnotou, která je v nás, pobudeme s ní, přijmeme ji a pak do ní přineseme světlo. Mnohem novější je pojetí potní chýše jako dělohy Matky Země, do které se vracíme, abychom se na závěr obřadu opět narodili. Které pojetí přijmete, je na každém z Vás, stejně jako to, co Vám osobně obřad přinese a jak ho budete vnímat. Pokaždé je totiž jiný a pro každého je jiný.

Oblečení do potní chýše: muži šortky, pro ženy jsou to tradičně dlouhé šaty nebo dlouhá sukně + tričko, obojí pod kolena a alespoň s krátkým rukávem tak, aby zakrýval ramena. Vše z přírodních materiálů (bavlna...). Dále si vezměte nejlépe i dva ručníky, jeden do potní chýše a druhý pak na osušení. Pokud nechcete sedět na studené zemi, vezměte si i něco pod sebe. Igelitový pytel/taška se hodí na mokré věci. Před obřadem je doporučené odložit veškeré kovové šperky!

Co s sebou: jídlo a pití na hostinu po obřadu (bude z toho co přineseme), nůž, lžíci, misku a hrníček. Je také vhodné vzít dárek pro vedoucího obřadu a firemana, například tabák (toho se vždy při obřadu spotřebuje hodně, nejlépe neparfémovaný, přírodní), čokoládu apod. Také prosím, pokud někdo máte nějaké starší deky, které můžete postrádat a věnujete nám je, bude to úžasné. Také je dobré oblečení k ohni a práci s jeho přípravou, protože rituál připravujeme společně a je vhodné přiložit ruku k dílu podle svých možností. Nejvíc práce je při řezání, štípání a nošení dřeva a u toho se pochopitelně člověk zamaže. Také často bývá potřeba zavírací nůž a vzhledem k tomu, že obvykle končíme za tmy i baterka, nejlépe čelovka.

Upozornění: Minimálně 4 dny před obřadem nepijte alkohol a neužívejte žádné drogy a, je-li to možné, raději se vyhněte i sexu. Obřad nemusí být vhodný pro lidi s onemocněním srdce a vysokým tlakem. V případě jiných vážnějších zdravotních problémů účast konzultujte, prosím, předem s tím, kdo obřad vede. Obřadu se po dohodě mohou účastnit i ženy v menstruačním čase.
Chce-li člověk umocnit obřad, jí před nim střídmě, nebo se i úplně postí. Do potní chýše se vstupuje nejlíp s prázdným žaludkem.